Yaşam

Miami’de Düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Türk Kadın Ressam Geceye Damgasını Vurdu!

Ressam ve eğitimci Ceyda Erinç’in “Cumhuriyet’in Işığında 100. Yıl” başlıklı Atatürk portresi; Miami’deki Türk Konsolosluğu’nda düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonunda sergilendi. Sanatçının dışavurumcu tarzda çalıştığı Atatürk Portresi; Geceye katılan davetliler tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde doktora çalışmalarına devam eden ve aynı zamanda sanat eğitimcisi olan Erinç, eserinin yaratılma sürecine ilişkin; “İçinde bulunduğumuz dönemin tüm zorluklarına rağmen Atatürk’ün bize en büyük armağanı olan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü görme şansına sahip olan insanlar olarak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bu mutluluğu yaşayan bir Türk kadın ressamı olarak Bu özel güne tanıklık ettiğim için şükranlarımı sunmak istedim ve “Bu eserimi sevgili Ata’ma duyduğum derin hasreti ifade etmek için yarattım” dedi.

Sanatçı; Ayrıca “Cumhuriyet Tarihine İz Bırakan Öncü Türk Kadınları” temalı bir stant hazırlama sürecinde olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu