Haber

Meteoroloji’den şiddetli yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, yurdun tamamı, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesi, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta kesimleri modüllü ve çok bulutlu. Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Bingöl. , Muş, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin mahalleleri ile Diyarbakır’ın doğu ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Bursa, Yalova, Denizli ve Uşak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, sel, yıldırım gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. , yerel dolu ve kuvvetli rüzgarlar.

Hava sıcaklıklarının Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde, diğer yerlerde ise normaller civarında olması bekleniyor.

Rüzgarın güneyli, orta sıra kuvvette, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kısa süreli aralıklarla kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. öğlen (HABER MERKEZİ)

haber-dereli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu