Haber

Antakya’da yağma yapan zanlı İstanbul’da tutuklandı

Hatay’ın Antakya ilçesindeki bir benzin istasyonundan yağma yaparak afetzedeleri tahliye etmek için uçakla gelen Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen İstanbul’da yakalanan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bölgedeki depremzedeler 12 Şubat’ta Adana’dan uçakla İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

Ekipler, uçaktan inen ve “112 Acil Tıp” yeleği giyen kişiden şüphelendi. Şahsın yanındaki valizi kontrol eden polis, valizin içinde benzin istasyonu etiketli bilgisayar kasası ve monitör ile tıbbi malzeme olduğunu gördü.

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne götürülen zanlı MKU (20) ifadesinde, sağlık lisesi mezunu ve işsiz olduğunu, deprem nedeniyle 9 Şubat’ta Mersin’den kendi isteğiyle trenle İskenderun’a gittiğini, 11 Şubat’ta Adana’ya gittiğini söyledi. Oradan uçakla İstanbul’a geldiğini söyledi.

İstanbul’da birkaç gün dinlendikten sonra tekrar deprem bölgesine gitmeyi planladığını ancak polis tarafından havaalanında durdurularak çantasının arandığını söyleyen zanlı, 112 Acil personel yeleğini de cebine aldığını söyledi. Antakya’daki sahra hastanesinin arkasındaki yağmalanan benzin istasyonundan bilgisayar kasası ve monitör çalınmasın diye çantayı Antakya’da tanımadığı birinden aldı. Kırılmasın diye battaniyeye sardığını savundu.

Çantasındaki ısıtıcıyı ısınmak için yanında getirdiğini öne süren zanlı, “Geri döndüğümde bulması zor ilaçlar olduğu için yanımda başka tıbbi malzeme getirdim. 4 tane sahte altın alacaktım. yeğenime bakıyorum. Kabul edebilirim.” söz konusu.

Olayla ilgili çalışma yapan polis, Antakya’daki benzin istasyonu görevlisi Mehmet O. ile irtibata geçti. Yetkili, benzin istasyonunun yağmalandığını ve bilgisayarın benzin istasyonuna ait olduğunu söyledi.

Savcılığın tutuklanması talebiyle sevk edildiği Gaziosmanpaşa 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne de götürülen zanlı, “Üzerimde 2 valiz ve sağlık yeleği olduğu için hava alanında dikkat çektim. İstanbul’a kesinlikle bu eşyaları satmak için gelmedim. Hatay’a bu malzemelerle dönecektim. Ben masumum. Ben masumum.”

Hakim, zanlı MK U’nun “doğal afetin yarattığı korku ve kargaşadan yararlanarak hırsızlık” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

haberbigadic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu