Haber

Gaziantep’teki depremde enkazdan çıkarılan anne ve bebeği 8 gün sonra tekrar bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde enkazdan kurtarılan 19 yaşındaki anne, 7 aylık oğluna kavuştu. 8 gündür ayrı kaldığı hastanede.

Nurdağı ilçesinde iki katlı bir binanın birinci katında oturan Suriyeli Kinda İbrahim ile eşi Ahmet ve 7 aylık bebekleri Mustafa Arac depremde çöken binanın altında kaldı.

Depremin olduğu gün arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan çıkarılan bebek, Gaziantep’teki Medical Point Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Oğlundan 15 dakika sonra kurtarılan anne Kinda İbrahim, eşi ve ağabeyinin altında kaldığı enkazdan ayrılmadı.

Hastane yetkililerinin yaklaşık 8 gün sonra ulaştığı anne Kinda İbrahim, çocuğunu Medical Point Hastanesi’nde dünyaya getirdi.

Eşini ve ağabeyini depremde kaybeden anne Kinda İbrahim, yaptığı açıklamada yıkıntılar arasında çok zor günler geçirdiklerini belirterek, canlı çıkmayı hiç ummadıklarını söyledi.

Yaklaşık 6 saat enkaz altında kaldıklarını belirten Kinda, “Önce bebeğimi çıkardılar. Sonra bana ulaştılar ama eşim ve abim vefat etti. Mustafa’yı dışarı çıkardıktan 15 dakika sonra beni çıkardılar. Şok anında her şey üzerimize çöktü. Canlı çıkma ümidimiz yoktu. İçeride büyük bir travma. Deprem olduğunda son hatırladığım çocuğumu cebime alıp beklemeye başladığımdı.” dedi.

Bebeğin doktoru Baver Demir, Mustafa’nın Nurdağı’nda yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Minik Mustafa’nın vücudunda doku hasarı olduğuna işaret eden Demir, “Bütün değerlerine dönme eğiliminde. Bugün onu annesiyle buluşturduk. İnşallah geri döndüğünü görmek bizim için en büyük memnuniyet kaynağı olur. sağlıkla evlerine.” söz konusu.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin, depremin olduğu ilk andan itibaren depremzedelere hizmet vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Şu ana kadar hastanelerinde 250’ye yakın depremzedeye yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Hastanemize getirilen bu depremzedelerden 100’e yakınını ameliyat ettik. 80’e yakın hastamızı yoğun bakımlarda tedavi etmeye başladık. Çok şükür bir çoğunun hayatını kurtarmayı başardık. Deprem olmamıza rağmen. mağduriyet yaşamadan tüm çalışanlarımızla 7/24 kesintisiz hizmet vermeye devam ettik.Katı kurallar altında çalıştık.Doğal gazın olmadığı soğuk bir ortamda eksik işçilerle en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Tüm bölge halkına geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu