Teknoloji

Diablo 4 Sezonları İçin Yeni Bilgiler Geldi

Diablo 4 Önümüzdeki ay prestij ile oyunun ilk periyodu başlayacak. Şu an için kesin bir tarih verilmemiş olsa da bu ayın sonunda çıkması beklenen devasa bir güncellemenin ardından çok beklemeyeceğimizi tahmin ediyoruz. Diğer taraftan, Diablo 4’ün MevsimleriRod Fergusson’dan yeni bir açıklama yapıldı.


İlginizi çekebilir:  Blizzard Devasa Diablo 4 Güncellemesi Yayınlayacak


Geçtiğimiz günlerde yapılan canlı yayında haritada savaş sisi olmayacağını ve Lilith Anıtları açısından rastgele bir sıfırlama olmayacağını öğrenmiştik. Ancak yan görevler ve ara noktalar açısından bir sıfırlama ile karşı karşıya kalacağız.

Diablo 4’ün Dönemleri İçin Yeni Karakterlerin Yaratılması Gerekecek

İlk periyot için bekleyiş sürerken, Diablo serisinin işvereni Rod Fergusson’dan ilk periyotla ilgili yeni bilgiler geldi. Söylediğine göre Battle Pass için Diablo 2 ve 3’te olduğu gibi her devirde yeni bir karakter yaratmamız gerekecekti.

https://twitter.com/RodFergusson/status/1670901639874748416

“Hey Paul, evet, sezonluk hikaye mekaniği, sezon yolculuğu ve savaş geçişinde yer alabilmek için yeni sezonluk karakterler yaratman gerekecek. Senaryoyu sezonluk karakterle oynamak, sezon yolculuğunu ve savaş geçişi aşamasını ilerletecek.”

Bahsi geçen durum senaryodaki karakterimizin Ebedi Alem karakteri olmasından kaynaklanmaktadır. Her yeni periyotta oluşturduğumuz karakterimiz o periyodun sonunda Eternal Realm karakter(ler)imize katılacak ve bu karakterlerle senaryoyu oynamaya devam edebileceğiz. Bu noktada eğer senaryoyu ilk periyottan önce bitirdiyseniz haritada açtığınız kısımlar her periyot için oluşturduğunuz karakterlerinize de açık olacaktır. Doğal olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi Lilith Anıtları ve Şöhret artıları sıfırlanmayacağı için daha önce yaptığınız şeyleri bu karakterlerle yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu